Yurtiçi tur tavsiyeleri

Yurtiçi tur tavsiyeleri sunduğumuz yurticiturlari.org sayfalarımızda sizlere cennet ülkemizde gezilmesi gereken yerler ve görülmesi gereken yerler hakkında tanıtım yazıları da paylaşmaktayız.

Yurtiçi turları sitesi sayfalarımızda yer alan yurt içi tur önerilerimizi değerlendirerek keyifli ve huzurlu tatiller yapabilir, hayatınızda varolan streslerden uzaklaşarak kafanızı rahatlatabilirsiniz.

Yurtiçi tur tavsiyeleri konusunda sizlere Türkiye içinde çok sayıda önerebileceğimiz yurtiçi tur fırsatları mevcuttur. Bu konuda öncelikle nasıl bir tura çıkmak istediğinizi belirleyelim dilerseniz 🙂

1. Alternatif olarak günübirlik turlar, her zaman değerlendirilebilir seçeneklerdir. Bu turlar ile bulunduğunuz yere en yakın milli parklar, mesire alanları, tarihi alanları gezebilirsiniz. Ülkemiz binlerce yıldır medeniyetleri bağrında barındıran bir coğrafya olduğunda hemen hemen her bölgemizde eski medeniyetlere ait kalıntılar ya da tarihi alanlar mevcuttur. Bu tarihi yerlere yapacağınız geziler ile hem stresinizden uzaklaşır hem de o yer hakkında yapacağınız internet üstü araştırmalarla arttırdığınız genel kültürünüzü o yerleri gözlemleyerek de pekiştirebilirsiniz.

Ayrıca yakın çevrenizde bulunan mesire alanları da size doğa ile başbaşa olma fırsatı verdiğinden günübirlik tur tavsiyeleri içinde en akla yatkın olanları arasındadır. Buralarda geçirdiğiniz bir gün bile size uzun dönem doping etkisi oluşturur ve hem moral olarak hem de psikolojik olarak fayda sağlar, bedeniniz yorulsa bile ruhunuzu dinlendirir.

2. Alternatif olarak ise gezi programları ile yurtiçi tur tavsiyeleri değerlendirilebilir. Pek çor tur şirketleri tarafından ülkemizdeki çeşitli bölgelere hem günü birlik hem de konaklamalı yurtiçi gezi turları yapılmakta. Bu turların bazıları doğa turları ve tabiat turları iken bazıları da kültür turları olmaktadır. Doğa turları ve tabiat turları ile genellikle milli parklar ve bahçeler, ülkemizde çok yörede bulunan yaylalar, dağlar, göller, ve vadiler gezilmektedir. Biraz yorucu olabilmekle beraber bu gezi programları ruh dinlendirici etkileri kesindir. Tabiatın sesini dinlemek, insan dışındaki canlıların yaşam alanlarındaki davranışlarını belgesellerden değil de bizzat gözlemek isteyenler için ideal turlardır.

Kültür turları ise; içinde tarihi alanların olduğu milli park ve bahçelerin, ve ülkemizin çeşitli bölgelerinin tanınması ve tanıtılması için yapılan turlardır. Bu turlar ile bölge insanın yaşamından kesitleri bizzat gözlemleyebilir, kültürel yapıları hakkında yerinde bizzat yaşayarak ve görerek bilgiler edinebilirsiniz. Ülkemiz bu konuda çok şanlı bir coğrafya da yer almakta olup sınırlarımız içinde onlarca kavim ve ırk yaşamını idame ettirmektedir. Her kavmin ve ırkın örf, adet, ananeleri kısmen yakın olsada önemli farklılıklar da olabilmektedir. Bu farklılıkları buralara yapacağınız kültür turu ile gezip görerek öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu turların bazıları kültür turu kapsamında bölge medeniyetinin tanınması amacı ile düzenlenmekte olup bazıları buna çevre bölgelerinin keşfedilmesi amacı ile yakın alanlardaki tabiat zenginliklerinin gezilmesi ve görülmesi etkinliklerini de dahil etmektedirler ki aslına bakarsak en doğru olan da budur. Zira belkide size yüzlerce kilometre uzakta bir alana gitmişken sadece tarihi ve kültürel yapılar ile mekanları gezeceğiniz bir tur yerine aynı zamanda yakın bölgede var olan tabiat zenginliklerini de inceleyebilmek, görebilmek ve gezebilmek imkanı sağlanan karma turlar bizce daha mantıklıdır.

Sitemizin diğer sayfalarından yurtiçi tatil turları ile gezebileceğiniz yerleri inceleyebilirsiniz. Şimdiden huzurlu ve mutlu tatiller dileriz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.