Kurban bayramı turları

Yurtiçi turları önerileri sunduğumuz sitemizin bu sayfasında Kurban bayramı turları önerileri sunuyoruz.  Kurban bayramı tatili yurt içi tur önerileri için size sunabileceğimiz ilk öneri havanın kışa merhaba dediği bu günlerde son bir sıcak iklim fırsatı olarak değerlendirebileceğiniz Cennet Muğla ili olabilir.

Bu satırları yazdığımız gün İstanbul ve çevresinde hakim olan yağışlı ve hafif soğuk havanın aksine; Dalyan, Ortaca, Köyceğiz ve Marmaris halen sıcak ve denize rahatlıkla girilebilir bir hava durumuna sahip. Buralarda geçireceğiniz bu yazın son günlerinde hem denize girme fırsatı bulabilir hem de bölge de çok sayıda olan tarihi ve turistik yerleri gezebilirsiniz. Keza rafting, yamaç paraşütü, jeep safari gibi alternatif turizm tatil seçenekleri de bu bölgeler de sizin için uygun fiyatlar ile tatilinizi değerlendirebileceğiniz aktivitelerdir.

Kurban bayramı yurt içi  turları için size önerebileceğimiz diğer bir öneride; bölge olarak Türkiye’nin en güney kısmında kalan ve sıcaklığı nedeni ile aslında en ideal tatil mevsimi eylül ve ekim ayları olan Anamur da olabilir. Burada da hem denize girebilir hem de tarihi M.Ö. 8. yüzyıla dayanan tarihi neticesinde bölgede yer alan pek çok tarihi mekanı gezebilirsiniz. Anamurun çok fazla tanınmamış ve yapılaşmaya bakir kalmış olması nedeni ile de bu tarihi mekanların çoğu ayakta ve sağlam kalabilmişlerdir. Bu nedenle de bölge tarihi ve yapısı hakkında bilgi sahibi olan çok sayıda yerli ve yabancı turisti kendine çekmektedir. Fiyatlar ise bölgenin Ege ve Akdeniz’in diğer popüler tatil beldeleri gibi tanınılırlığı yüksek olmaması nedeni ile diğer yerlere oranla oldukça makuldür. Temmuz ağustos aylarında 50 TL – 60 TL arasında olan pansiyonlar eylül ve ekim aylarında yarı yarıya düşmektedir. İşin özü;  Anamur, rahatlıkla size önerebileceğimiz, hem turistik yerleri  ve tarihi mekanları ile hem de denize rahatlıkla girebilme imkanı ile Kurban bayramı yurt içi  turu önerileri içerisinde olabilecek mekanlardandır.

Yazın son günlerine denk gelen kurban bayramı tatili için hem deniz hem de bol miktarda çeşitli ülkelerden gelen turistler ile birarada geçirmek isteyenler için bir başka önerimiz de yavru vatan Kıbrıs olabilir. Burada denize girerek bol bol güneşlenme imkanına sahipsiniz. Ayrıca adada var olan tarihi mekanları gezebilir, eğlence merkezlerinde keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Tabii serbest olan kumarhaneler de paranızı çarçur etmemeninizi kaybedersem keyif yapmış olurum, kazanırsam 3 kuruş kazanırım belki diyerek tatil sermayenizi bu mekanlara bırakmamanızı ve kendinizi gereksiz strese sokamamanızı öneririz.

Kurban bayramı tatili için öneriler bölümümüze artık ülkemizde de çok kişinin tercih etmeye başladığı doğa turları ve kültür turları da dahil olabilir. Kurban bayramı yurtiçi turları için Kurban bayramı Karadeniz turları ve Kurban bayramı Güneydoğu Anadolu turları adı altında tur düzenleyen pek çok turizm şirketleri de mevcut olup bu turlar için oldukça cazip yurtiçi tur fiyatları önerileri sunmaktadırlar. Doğa seven ve ülkemizin her biri birbirinden güzel doğa harikalarını bizzat görmek ve tarihi mekanlarını tanımak isteyenler bu doğa turları ve kültür turları arasında kendi tercihlerine göre seçim yapabilirler. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı düzenlediği tura katılacağınız yurtiçi tur şirketi‘ni iyi seçmenizdir. katıldığınız tura ödeyeceğiniz  yurt içi tur fiyatları için 3 kuruş tasarruf edelim diye önceki referansları kötü olan yurt içi tur şirketleri‘ni tercih ederek tatilinizi baştan rezil etmemenizi önerir, iyi tatiller dileriz. Dilerseniz yukarıda saydığımız tatil beldeleri için sitemiz bünyesinde yer alan yurt içi turları gezi rehberi sayfalarımızdan da bilgiler edinebilirsiniz.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.