Günübirlik turlar

Yurtiçi tur tavsiyeleri ve gezi rehberi niteliğinde bilgiler paylaştığımız yurtiçi turları sitesi sayfalarımızda günübirlik turlar hakkında önerilerde bulunmaktayız.

Özellikle hafta sonunu değerlendirmek isteyenler tarafında tercih edilen günübirlik turlar ile hem haftanın hem de şehrin stresinden uzaklaşabilirsiniz. Aslına bakarsanız da yoğun hayat temposu içinde kişinin kendisine zaman ayırması gerekmekte. Böylece enerji ve moral depolayarak önündeki haftaya da çok daha güzel bir başlangıç yapabilir ve böylece eğer çok ekstra bir aksilik olmadığı sürece de haftasının da güzel geçmesini sağlar.

Günübirlik tur tavsiyeleri  olarak sizlere önerebileceğimiz turlar; İstanbul’da olanlar için çok sayıda alternatif bulunmakta. İsterseniz günübirlik İstanbul turları‘na katılabilirsiniz. Böylece mesela İstanbul’da yaşayanlar bile yoğun hayat temposu nedeni ile adını duyduğu halde, ya da sıklıkla önünden geçtiği fırsat ve zaman bulup da içine girip gezemediği pek çok tarihi mekanı ve mesire alanlarını görebilir ve gezebilirler.. Ayrıca bu mekanlar hakkında genel kültürel bilgiye de sahip olabilirsiniz. Zira katılacağınız günübirlik turlar‘da genel olarak başınızda bir rehber bulunmakta ve sizlere gezdirdiği yerler hakkında açıklamalı bilgilendirmeler yapmaktalar. Günübirlik İstanbul turları ile ayrıntılı ve genel olarak başka bir yazımızda detaylı bilgilendirme yapacağız. Uzun süreli İstanbul dışına çıkmaya fırsatı olmayan ama şehrin stresinden ve karmaşasından uzaklaşmak isteyenlere önerdiğimiz günübirlik İstanbul turları ile kafanızı rahatlatabilir ve huzur dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Günübirlik turlar için bir başka öneri de çevre bölgelerde olan doğal parklar ve milli parklara ziyaretler olabilir. Ülkemiz bu konuda çok şanslı bir coğrafyada yer aldığından deyim yerinde ise 4 mevsimin hakkıyla yaşandığı bir iklim kuşağındayız. Doğa konusunda her ne kadar toplum olarak bilinçsizce çok zaman cennet doğamızı hızla tüketmekte isek de  bu topraklar çok sayıda canlıya ev sahipliği etmiş verimli alanlara sahiptir. Ekolojik yaşamın sürdüğü bu alanların artık günümüzde çoğu milli parklar kapsamında koruma altına alınmış olup katılacağınız günübirlik doğa turları ile bu alanlarda şehrin stresi ve gürültüsünden uzaklaşarak doğa da kendinizi dinleyebilirsiniz.

Ülkemizin zengin coğrafi yapısı nedeni ile binlerce yıldır bu topraklarda var olan medeniyetlerden kalma kalıntılar ve alanlar vardır. Ki bu kalıntıların ya da binaların ve alanların bazıları zamana karşı dayanamayıp yıkılmış olsalar bile pek çoğu ama sağlam ama kalıntıları ile halen varlıklarını sürdürmekteler.  Alternatif günübirlik turlar ile tarihi ve kültürel alanlar yapılan gezilere de katılabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki bu tarihi alanları özellikle bahar mevsimlerinde yani sonbahar ve ilkbaharda çıkacağınız günübirlik turlar ile  gezebilir ve katıldığınız günübirlik tur  da görevli rehberinizden mekan ile ilgili detaylı bilgilendirmeleri edinebilir, genel kültür dağarcığınızı geliştirebilirsiniz.

Ege bölgesinde olanlar ise günübirlik Yunan adaları‘nı ziyaret edebilirler aslında bizlere hem yakın hem de uzak olan bu komşu kültürünü bizzat yaşayarak yerinde gözlemleyebilirler. Aslına bakarsanız da hoş bir deneyim de olacağı kesin. Ege de olup da günübirlik tur alternatifi arayanlara; tavsiye edebileceğimiz günübirlik turlar arasındadır Yunan adaları turları. Tabii önce ülkemizin gezilecek çok sayı da yeri varken öncelik tabi ülkemizdeki doğa harikalarıdır. Sonuçta yaklaşık aynı iklim kuşağında aynı denizin farklı kıyılarındayız. Deniz ise sorun aynı deniz aynı kumsal burada da var hatta alası burada bile desek yalan söylememiş oluruz. Genel kültür kapsamında komşu kültürünü tanımak açısından tavsiye ederiz bu günübirlik turları. Ki Yunan adalarına günübirlik turlar başlıklı yazımızda bu konu hakkında daha detaylı inceleme ve açıklamalarda bulunacağız.

Orta Anadolu ve Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde her ne kadar  deniz yok ise de çok sayıda dağlar, yaylalar, göller ve benzerleri gibi tabiat harikası alanlar ve tarihi mekanlar mevcut. Buralarda yaşayanlar çevrelerinde bulunan bu alanları ama düzenlenen günübirlik turlar ile ama bireysel olarak ya da arkadaşları ile gezebilirler ve böylece hem genel kültür dağarcıklarını genişletirler hem de streslerini boşaltıp bedenleri o gün için yorulsa da ruhlarını dinlendirebilirler.

Karadeniz bölgesinde yaşayanlar için de hem tarihi alanlar hem de dağlar ve yaylalar da yapılan gezintiler için günübirlik tur fırsatları oldukça fazla. Başta da belirttiğimiz gibi ülkemiz öyle güzel bir coğrafyadaki hatta 4 mevsimin yaşanması bir yana 4 mevsimin aynı anda yaşanabildiği bir ülke burası. Bu cennet ülke içinde bizler her ne kadar toplum yaşamının getirdiği stres ile yaşamaya mahkum isek de hafta’nın ve şehrin boğucu ortamlarından bu günübirlik turlar ile uzaklaşabiliriz.

Kısaca; Günübirlik turlar için fırsatı bulan kaçırmasın deriz 😀 Yurtiçi tur fırsatları için sayfalarımızı takibe devam etmenizi öneririz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.