Erken rezervasyon sigortası ile tatil güvencesi

Erken rezervasyon sigortası ile tatil güvencesi kazanın ve son 72 saate kadar rezervasyon iptali için ceza ödemek zorunda kalmayın. Erken rezervasyon iptali sigortaları düşük maliyet ile kendinizi güvence altına almaktır.

Yurt dışında uzun yıllardır uygulanmasına rağmen ülkemizde Mapfre sigorta ve Ets Tur öncülüğünde başlatılan ve sonrasında yaygınlaşmaya başlayan erken rezervasyon sigortası artık müşteriler için önemli bir güvence sağlamaktadır. Erken rezervasyon iptali sigortası olan müşteriler tatil programının başlamasına 72 saat kalana dek bu programdan ceza ödemeden vazgeçebilme hakkına sahip olurlar. Tatil programı için taahhüt edilen bedel üzerinden %1 oranında sigorta primi ödenerek hak kazanılan erken rezervasyon sigortaları, artık pek çok tatilcinin  öncelikli tercihi olmuştur. Böylelikle olası bir aksilik sonucu tatile gidemeyecek olmasının riskini sigorta şirketine çok düşük bir meblağ ile devretmektedir.

Schengen bölgesi‘nde yer alan ülkelere yapılan seyahatlerde bir zorunluluk olan seyahat sigortaları ülkemizde artık oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır. Son bir kaç yıldır uygulanmaya başlanan bu uygulama görülen talep üzerine genele yayılmaya başlamış ve pek çok turizm şirketi artık erken rezervasyon kampanyaları düzenlerken müşterilerine erken rezervasyon iptali sigortası yaptırabilme imkanı da sunmaya başlamışlardır.

Erken rezervasyon ile tatile çıkacak olanlara önerimiz; tatil programları için tatil paketi satın aldığınız tur şirketlerine erken rezervasyon sigortası imkanı sunup sunmadıklarını teyit etmeleridir. Belki size %1 civarında ek bir maliyet çıkartsada bizce ihmal edilmemesi gereken önemli bir güvencedir. Olası bir aksilik durumunda gidemeyeceğiniz bir tatil için ödeme yapmaktansa çoğu zaman 10 TL, 20 TL, max 30 TL gibi komik bir rakama denk gelen %1 fazla bir ödeme ile bu güvenceye hak kazanmak bizce en akılcı seçim olacaktır.

Şimdiden keyifli tatiller diler, sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.