Datça ulaşım

Yurtiçi turları gezi rehberi ve tatil fırsatları tavsiyeleri sunduğumuz sitemizin bu sayfa konusu Datça ulaşım alternatifleri 🙂 Datçaya ulaşım seçenekleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Tanrı’nın sevdiği kullarını uzun ömürlü olmaları için gönderdiği rivayet edilen bu cennet beldemiz Datça yarımadası Muğla ili’ne bağlıdır. Coğrafi konumu nedeniyle biraz sapada ve Ege’nin uç kısımında kalması sonucu henüz yeni yeni keşfedilen bir tabiat harikası olup, tertemiz koyları ve denizi ile meşhurdur. Tabii ayrıca bu yöre ile özdeşleşmiş 3 b’si de meşhurdur ki bunlar; Datça balı, Datça bademi ve Datça balığı ‘dır. Bu cennet beldeye ulaşım için yani Datça ulaşım seçenekleri sayfamızda bilginize sunulmuştur.

Direk karayolu, deniz yolu ya da aktarmalı havayolu yolculuğu ile Datça’ya ulaşabilirsiniz. İstanbul ve Ankara’dan direk uçuşlar ile Datça’ya 160 km uzaklıktaki Dalaman havaalanına ulaşabilirsiniz. Dalaman havaalanından Marmaris’e kadar servis mevcut olup yolculuğunuzun geri kalanını Marmaris Datça arası saat başı kalkan minibüsler aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Datça Marmaris arası 65 km. olup virajlı yolları nedeni ile yaklaşık bir saatlik bir yolculuk gerektirmektedir. Bodrum havaalanına gelmek isteyenler için ise Bodrum’dan feribot servisi ile Datça’ya 2 saat içinde ulaşma imkanı bulunuyor ancak kesin hareket saatleri sezona ve aylara göre değiştiğinden daha önceden sefer saatlerini soruşturmanızı ve öğrenmenizi öneririz. Datça İzmir arası ise 330 km. ve 4 saatte karayolu ile İzmir’e ulaşım imkanı bulunmaktadır. Datça İstanbul arası ise otobüsler ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Karayolu dışında Rodos ve Sömbeki adalarından kalkan feribot ve deniz otobüsleri ile de Datça’ya ulaşmak mümkündür. Datça ilçesinin bazı il ve ilçelere göre karayolu uzaklıkları: Datça’dan karayolu uzaklığı ; Marmaris 70 Km. , Köyceğiz 125 Km. , Istanbul 790 Km. ,Dalaman 155 Km. ,Bodrum 240 Km. , Ankara 825 Km. , Muğla 125 Km. , Fethiye 197 Km. , Antalya 505 Km. , Milas 185 Km. , İzmir 345 Km. ‘dir.

Yurtiçi tatil turları ve tatil programları tavsiyeleri sunduğumuz sitemiz sayfalarında ülkemizin her biri ayrı bir cennet köşesi olan beldelerimizin tanıtımları yapılmakta olup, yurtiçi tur önerileri ile gezi turları, kültür turları ve doğa turları önerilerimizi diğer sayfalarımızdan inceleyebilirsiniz.

Datça’ya nasıl gidilir ? Datça ulaşım seçenekleri nelerdir ? ve benzeri sorularınızı cevaplarını bulacağınız bu sayfamız haricinde diğer sayfalarımızda da çeşitli bölgelerimiz için ulaşım seçenekleri bilginize sunulmaya da başlanılmıştır.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.